Çalışma izni başvurusunun sonucu nasıl öğrenebilirim?

Çalışma izni başvurusunun sonucu nasıl öğrenebilirim?

Çalışma izni başvurusunun sonucu

Çalışma izni başvurusunun sonucu nasıl öğrenebilirim?Çalışma izni verilen belge  e-postası Bakanlıkça işverene gönderilir.AÇHSB tarafından oluşturulan çalışma izni otomasyon sisteminde “Başvuru Takip” görüntülenebilir.Bir işveren yanında ya da kendi iş yerinde çalışacak olan kişi adına AÇHSB tarafından kart şeklinde düzenlenen çalışma izin belgesi,yabancının çalışacağı adrese kurye ile gönderilecektir. Posta takibi PTT kargo aracılığıyla, çalışma izni başvuru barkod numarasının başına “2680040” eklenerek internet üzerinden sorgulanarak yapılabilecektir.
Aşagıdaki linten sorgulama yapabilirsiniz.

 

Çalışma izni sorgulama?

Çalışma izni sorgulama  çalışan tarafından yapılmalıdır çünkü  izin almış olan yabancıların en çok karşılaştığı problemlerden biri de ev hizmetleri işverenin yabancıdan  habersiz bir şekilde çalışma iznini  iptal etmesidir.Bu gibi mağduriyetleri yaşamamak için çalışma izni’nizi sorgulamalısınız.Bu sorgulamayı bakanlığın sitesinden yapabilirsiniz.

Sorgulamak istediğiniz başvuru türünü seçtikten sonra sorgulama yapabilirsiniz

Sorgulamak İstediğiniz Başvuru Türünü Seçiniz

  1. Serbest Bölge Yabancı Çalışma İzni
  2. Mevsimlik İşçi Çalışma İzni
  3. Yabancı Çalışma İzni

Başvuru Türünüzü seçtikten sonra

Çalışma izni iptal edilenler ne yapmalıdır?

Eğer işveren tarafında haberiniz olmadan çalışma izniniz iptal edildiyse  gün için de ikamet izni başvurusu yapmanız gerekmektedir.Bir cevap yazın

Call Now Button