İkamet izni başvuru formu nasıl doldurulur?

İlk Başvuru

1. Adım: Başvuru Yapın

1. Başvuru yapmak için aşağıdaki web sitesine gidin: www.e-ikamet.goc.gov.tr

2. “İlk defa ikamet izni başvurusu yaptım” seçeneğini tıklayın.

3. “Yeni başvuru yapmak istiyorum” seçeneğini tıklayın.

4. Başvuru formunu doldurun (Tüm bilgileri doğru girdiğinizden emin olun.)

5. Başvuruyu bitirdikten sonra bir randevu tarihi alın.

2. Adım: Başvuru dosyasını Ofise gönderin

Gerekli tüm belgeleri hazırlayın ve Uluslararası Ofise gönderin.

Gerekli belgeler:

1. Online başvuru formu (e-ikamet.goc.gov.tr)

2. Pasaportunuzun fotokopisi (İlk sayfa, vize içeren sayfa ve giriş damgasını içeren sayfa kopyalanmalı ve gönderilmelidir)

3. 4 portre fotoğrafı

4. Sağlık sigortası

5. Öğrenci Belgesi (Öğrenci İşlerinden alabilirsiniz. Lütfen oturma izni başvurusunda bulunduğunu belirtmeyi unutmayın.)

6. Adres Formu 

7. İkamet kartı için ödeme makbuzu – 89TL (Kredi kartı ile çevrimiçi olarak ödeyebilir veya herhangi bir vergi dairesine gidebilirsiniz.)

18 yaşın altındaysanız, başvurunuza aşağıdaki ek belgeler eklenmelidir;

  • Aileniz tarafından imzalanan izin (Eğer belge İstanbul’da verildiyse, belgenin ülkeniz elçiliğinden ve İstanbul’daki herhangi bir valilikten damgalanması gerekir.)
  • Doğum Sertifikası (Elçilik tarafından damgalanmalıdır) Başvurunuzu Uluslararası Ofise ilettikten sonra, ikamet izninizin alınması 1 ay ila 3 ay arasında sürebilir. İkamet izninizin adrese gönderildiğini belirten bir SMS alacaksınız. SMS üniversite tarafından alındığında, öğrenci e-postası ile bilgilendirileceksiniz.
  • 3. Adım: İkamet izninizi alın 
  • E-postayı aldıktan sonra, ikamet izninizi almak için lütfen Uluslararası Ofise gidin.
  • Önemli notlar:
  • Vize ya da vize muafiyet sürenizin geçerliliği dahilinde bir başvuru yapmanız gerekir.
  • Kaydın dondurulması durumunda, ikamet izniniz iptal edilir. Bu durumda, ikamet izninizin iptalinden sonra 10 gün içinde bir başvuruda bulunmanız gerekir.
  • Pasaport değişikliği, medeni hal değişikliği veya adres değişikliği durumunda, 20 iş günü içerisinde İstanbul İl Göç İdaresi’ne bilgi vermelisiniz.

Adalar ikamet izni, Arnavutköy , Ataşehir , Avcılar ikamet izni , Bağcılar ikamet izni, Bahçelievler ikamet izni, Bakırköy ikamet izni , Başakşehir ikamet izni , Bayrampaşa ikamet izni , Beşiktaş ikamet izni , Beykoz ikamet izni , Beylikdüzü ikamet izni , Beyoğlu ikamet izni , Büyükçekmece ikamet izni , Çatalca ikamet izni , ikamet izni , Esenler ikamet izni , Esenyurt ikamet izni , Eyüpsultan ikamet izni , Fatih ikamet izni , Gaziosmanpaşa ikamet izni , Güngören ikamet izni , Kadıköy ikamet izni , Kağıthane ikamet izni , Kartal ikamet izni , Küçükçekmece ikamet izni,Sefaköy ikamet izni,Taksim ikamet izni,Aksaray ikamet izni.Bir cevap yazın

Call Now Button