اقامت ترکیه

کمتر کسی در ایران وجود دارد که با کشور ترکیه آشنایی نداشته باشد. این کشور امروزه به یکی از مقاصد اصلی توریستی ایرانیان تبدیل شده است. پس از روسیه و آلمان، ایران سومین کشوری است که بیشترین مسافرت به قصد توریسم به ترکیه را دارند. از دلایل این امر می توان به فرهنگ نزدیک ترکیه به ایران، نیاز نداشتن به اخذ ویزا، کمتر بودن هزینه‌های سفر به دلیل نزدیکی و وجود مرزهای زمینی، علاقه به اجناس ترکیه‌ای و مسائل مختلف دیگر اشاره کرد.

اما امروزه ترکیه علاوه بر مقاصد توریستی، به یکی از گزینه های اول مهاجرت و زندگی برای ایرانیان تبدیل شده است. یکی از بزرگترین دلایل این امر رشد اقتصادی به شدت رو به پیشرفت ترکیه در سال های اخیر است. همچنین به واسطه سیاست های مهاجرتی و جذب سرمایه ای که دولت ترکیه در سال های اخیر پیش گرفته است، جذابیت های زیادی را برای کسانی که علاقه مند به مهاجرت هستند بوجود آورده‌است.

مهمترین دلایل سرازیر شدن سرمایه‌های خارجی به ترکیه عبارتند از:

  • امنیت سرمایه گذاری همراه با بازگشت سرمایه‌ی پرسود
  • بسته‌های تشویقی بسیار متنوع و مطلوب دولت برای حمایت از سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار

از سال 2007 تا 2017 بیش از 178 میلیارد دلار سرمایه گذاری مستقیم در ترکیه انجام شده‌است. یکی از اهداف این سرمایه‌گذاری‌ها خرید ملک توسط اتباع خارجی بوده است. تنها در سال 2017 تعداد 22234 خانه به اتباع خارجی فروخته شده است.
علاوه بر جذابیت های اقتصادی و سرمایه گذاری در ترکیه، آب و هوای مناسب در شهرهای مهاجرت پذیر، کیفیت بالای زندگی به واسطه خدمات شهری و شهروندی، وجود نظام آموزشی خوب و دانشگاه های به مراتب سطح بالا و مطرح در محافل علمی دنیا، ترکیه را به اصلی ترین مقصد مهاجران ایرانی تبدیل کرده است.

Call Now Button